Trojnásobný vítěz Africa Eco Race Tomáš Tomeček se na nadcházejícím ročníku této africké maratónské soutěže představí s podporou společnosti IPEX.

 

Tomáš Tomeček je dlouholetým účastníkem vytrvalostních soutěží. Svou kariérou zahájil na legendární Rallye Paříž – Dakar, kde si připsal řadu pódiových umístění. Poté absolvoval několik ročníků slavné dakarské soutěže v Jižní Africe a v roce 2011 poprvé startoval na Africa Eco Race. Trojnásobný vítěz této soutěže se zapsal do historie především v loňském ročníku, ve kterém jako první soutěžící v historii kategorie kamionů absolvoval celý závod sám, bez asistence navigátora či palubního mechanika, a vybojoval skvělé druhé místo. Na tento úspěch bude chtít Tomeček určitě navázat i letos, kdy se napříč africkým kontinentem opět vydá sám v kabině svého závodního speciálu TATRA TERRA. V rámci nadcházejícího ročníku Africa Eco Race bude snahu Tomáše Tomečka podporovat i společnost IPEX, která je partnerem jeho týmu TOM RACING.

 

„Tomáš je skutečný srdcař a Tatrovák. Je obdivuhodné a chvályhodné, že celou svou závodnickou kariéru spojil se značkou TATRA. Za to, že se do pouštního dobrodružství pouští v kabině své tatry docela sám, zaslouží obrovský respekt. Jsem rád, že jej můžeme v jeho snaze podpořit. Doufám, že i v nadcházejícím závodu naváže na svůj úspěch z minulého ročníku a doveze svou desetitunovou motorku, jak říká své tatře, do cíle závodu u břehů Růžového jezera,“ konstatoval Vojtěch Svoboda, obchodní a marketingový ředitel společnosti PARTNER IPEX spadající do skupiny společností družených pod značkou IPEX. Primární podnikatelskou činností skupiny IPEX je poskytování komplexních služeb týkajících se vozidel TATRA.  

 

Skupina společností sdružená pod značkou IPEX byla založena v roce 1991 Daliborem Petrem starším, účastníkem expedice TATRA KOLEM SVĚTA. Společnost PARTNER IPEX byla založena v roce 1998, kdy jí byla udělena autorizace k prodeji vozidel TATRA, servisu vozidel TATRA a prodeji náhradních dílů TATRA.

 

Společnost IPEX přeje Tomáši Tomečkovi hodně štěstí a úspěšný dojezd do cíle.

 

Více informací o Tomáši Tomečkovi a jeho týmu TOM RACING naleznete na http://www.tomastomecek.cz/.

 

Foto: archiv týmu

 

 

Galerie

Novinky