Kompletní produktové řešení v podobě unikátního nákladního vozidla TATRA PHOENIX nabízí svým současným i novým zákazníkům společnost PARTNER IPEX, která patří k nejdéle působícím a nejzkušenějším dealerům společnosti TATRA na českém a slovenském trhu.

 

Společnost PARTNER IPEX je dlouholetým autorizovaným dealerem nákladních automobilů značky TATRA specializujícím se na prodej nových i ojetých vozidel této značky a jejich přestavby, generální opravy, záruční, pozáruční i asistenční servis a prodej originálních náhradních dílů vyráběných celosvětově známou a uznávanou kopřivnickou automobilkou TATRA.

 

Společnost PARTNER IPEX byla založena v roce 1998 panem Daliborem Petrem starším, účastníkem expedice TATRA KOLEM SVĚTA, a Milanem Lopraisem. Hlavními statutárními zástupci jsou synové obou zakladatelů, Dalibor Petr mladší a Aleš Loprais, účastník slavné a celosvětové známé Rally Dakar a vítěz Silk Way Rally 2011.

 

Zástupci firmy PARTNER IPEX, kteří jsou několikanásobnými a uznávanými držiteli ocenění pro nejlepšího dealera společnosti TATRA a nejlepšího prodejce originálních náhradních dílů, prodali od roku 1998 více než 300 nových a ojetých nákladních vozidel TATRA, a to nejenom zákazníkům z České a Slovenské republiky, ale i z Německa, Rakouska, Švýcarska, Polska, Slovinska, Maďarska, Rumunska, Ruska, Ukrajiny, Velké Británie, Itálie a Austrálie.

 

„Naše společnost se neorientuje pouze na český a slovenský trh, ale úspěšně působí i v zahraničí,“ konstatoval Vojtěch Svoboda, obchodní a marketingový ředitel společnosti PARTNER IPEX. „Spojením dlouholeté a úspěšné spolupráce se společností TATRA a maximálního nasazení všech pracovníků vznikají speciální nákladní vozidla, která vzbuzují pozornost a proslavují značku TATRA na čtyřech různých kontinentech světa,“ dodal.

 

Kromě úspěchu na zahraničních trzích se zástupci společnosti PARTNER IPEX těší z dobrých vztahů a skvělých výsledků i v České republice a na Slovensku, když prodali první nákladní vozidlo TATRA PHOENIX na českém trhu, a to v provedení tříosý sklápěč s třístranně sklopnou korbou VS Mont.

 

„Stávající i noví zákazníci, pro které je důležitá dlouhá životnost a provozuschopnost vozidla, a kteří při koupi uvažují i o tomto novém modelu vyráběném kopřivnickou automobilkou, ocení především bezkonkurenční jízdní vlastnosti a nesmírný komfort řidiče i spolujezdce. Ten je zajištěný především unikátním podvozkem skládajícím se z centrální nosné roury a s ní pomocí příčníků spojeným páteřovým rámem tvořícím společně se vzduchem odpruženými výkyvnými polonápravami extrémně tuhý celek a nosný systém vozidla, který je ve srovnání s konkurenčními stroji výrazně tužší v krutu a ohybu,“ pokračoval Dalibor Petr mladší, jednatel společnosti PARTNER IPEX.

 

Jeho slova potvrdil úspěch vozidla TATRA PHOENIX v prestižní mezinárodní anketě International Truck of the Year, ve které bylo vozidlo TATRA PHOENIX vyhlášeno nejlépe hodnoceným plněpohonným vozidlem roku 2012.

 

Významnou dceřinou společností spadající do skupiny IPEX je společnost POLYOS, jejíž primární podnikatelskou činností je vykonávání speciálních úprav nákladních automobilů značky TATRA specifikovaných podle individuálních požadavků zákazníků a vykonávaných konstruktéry s dlouholetými zkušenostmi získanými úspěšnou a dlouholetou spoluprací se společností TATRA.

 

„Právě připravujeme speciální expediční vozidlo, které je postaveno na podvozku odolné sedmičkové řady TATRA T 815-7 se speciálně upravenou kabinou a automatickou sedmi-stupňovou převodovkou Allison. Připravujeme i vozidlo TATRA PHOENIX, které je určeno pro kompletaci s účelovou nástavbou vyvinutou pro přesazování stromů a vytrhávání kořenů a pařezů. A hlavně dokončujeme multifunkční nákladní vozidlo, které svými jedinečnými technickými parametry předčí veškerá konkurenční nákladní vozidla,“ dodal Dalibor Petr a popsal tak současné vývojové práce řešené společnostmi POLYOS a PARTNER IPEX.

 

 

Novinky