Společnost TATRA TRUCKS a.s. jako výrobce nákladních automobilů TATRA připravila u příležitosti 120. výročí výroby prvního automobilu v Kopřivnici nákladní vozidla TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT.

 

Na podzim roku 1897 byly ve výrobních prostorách akciové společnosti Nesselsdorfer Wagenbau Fabriks Gesellschaft zahájeny práce na stavbě prvního automobilu se spalovacím motorem ve střední Evropě. NW Präsident s kočárovou karosérií typu Mylord a se zážehovým dvouválcem o zdvihovém objemu 2,714 l a maximálním výkonu 4,86 kW položil základ výroby automobilů v severomoravské Kopřivnici, které od roku 1919 nesou hrdě značku TATRA.

 

120. výročí zahájení stavby prvního automobilu se spalovacím motorem se společnost TATRA TRUCKS a.s. rozhodla oslavit obzvláště významným způsobem. Připravila limitovanou edici nákladních vozidel TATRA PHOENIX s označením PRÄSIDENT.

 

Na počest významné události dostalo 120 nákladních vozů klíčové obchodní řady nadstandardní vylepšení exteriéru a interiéru kabiny tak, aby svým majitelům a provozovatelům každodenně připomínaly dlouhou a úspěšnou historii a tradici značky TATRA.

 

Typickým znakem vozidel TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT je dvoubarevné provedení kabiny korespondující s firemní barvou. Červená metalíza je doplněná o černé provedení masky kabiny. Mezi exkluzivní prvky podtrhující význam limitované edice patří logotyp ve formě názvu Präsident v historizujícím typu písma umístěný na dveřích kabiny a vyvedený ve zlatém laku. Ve stejném barevném provedení je též logotyp obchodní řady TATRA PHOENIX EURO 6 a mimořádně též rámeček kulatého logotypu TATRA umístěného na čelní masce kabiny. Exkluzívní prvky jsou použity také v interiéru kabiny vozidla.

 

Imitace dřeva na palubní desce vozidla připomíná, že před sto dvaceti lety se dřevo v konstrukci vozidel uplatňovalo ve velké míře. Kožená sedadla či kožený multifunkční volant přispívá k atmosféře doby, kdy byly luxusní kočárové karosérie vozidel vyhrazeny především společenské smetánce. Dnešní vozidlo TATRA PHOENIX v limitované PRÄSIDENT naopak míří k širokému spektru klientů do celého světa. Plní dopravní úkoly jak ve smíšeném provozu, tak v těch nejtěžších terénních podmínkách. K tomu ji slouží unikátní kombinace podvozku „tatrovácké koncepce vozidla“, hnacího traktu s komponenty zahraniční provenience a moderní kabina zaručující maximální komfort řidiče.

 

Kabina vozidel TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT v denním či spacím provedení s lůžkem má nárazník, boční kryty, schody, kryty vnějších zpětných zrcátek a aerodynamické kryty za kabinou vyvedené v červené metalíze. Součástí výbavy limitované edice je vnější sluneční clona a ostřikovače předních světlometů.

 

Vozidla TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT  jsou k dispozici s motory PACCAR MX 11 s maximálním výkonem 291 kW nebo 320 kW nebo MX 13 s maximálním výkonem 300 kW, 340 kW nebo 375 kW a manuálně ovládanou převodovkou ZF EcoSplit či automatizovanou převodovkou ZF AS Tronic. Na přání zákazníka mohou být vozidla vybavena zesílenou motorovou brzdou MX nebo intardérem.

 

Vozidla TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT jsou nejlepším důkazem, že nákladní vozidla z Kopřivnice jsou vysoce konkurenceschopná, splňují veškeré legislativní a jiné požadavky na moderní nákladní vozidla a poskytují svým zákazníkům a provozovatelům vysoce efektivní řešení pro jejich podnikání.

 

Pro více informací o vozidlech TATRA PHOENIX v limitované edici PRÄSIDENT kontaktujte obchodní zástupce společnosti PARTNER – IPEX s.r.o.

 

Kontakt

Ing. Jiří Richter
manažer prodeje vozidel
Tel.: +420 720 969 420
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Galerie

Novinky